Dokari.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
LIVESCORE
Ketsbaia.com
BLOG THERAPY
DOKARI TV
150x600 F1 scuderia
ΧΟΡΗΓΟΙ
XOΡΗΓΟΙ
Πρόσφατα Θέματα
» STRATEGY-BETS(Mporeite Na boithisete?)
Ζαγοράκη EmptyΤετ 07 Ιουλ 2010, 23:29 από googlino

» Άλλη μία ΚΑΛΗ πρόταση
Ζαγοράκη EmptyΤρι 08 Ιουν 2010, 00:04 από trilos021

» Παρελθόν ο "Μαραντόνα της Αλβανίας"!!
Ζαγοράκη EmptyΤρι 01 Σεπ 2009, 15:57 από apollonara

» Ετοιμη για το μπάμ η Ομόνοια;;
Ζαγοράκη EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 20:04 από zolos

» Στα κίτρινα ο Σερτζιάο
Ζαγοράκη EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:09 από mikez

» Εξετάζουν και Ζουράφσκι...
Ζαγοράκη EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:07 από mikez

» Βόμβα με Λυμπερόπουλο!
Ζαγοράκη EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:02 από mikez

» Ήρθε η ώρα να το σηκώσει η ΑΕΛ;
Ζαγοράκη EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 00:42 από zolos

» Στην Ομόνοια «παίζει» και του Δάρλα!
Ζαγοράκη EmptyΠαρ 15 Μάης 2009, 11:14 από mikez


Ζαγοράκη

Πήγαινε κάτω

Ζαγοράκη Empty Ζαγοράκη

Δημοσίευση από Tsouflidis Τρι 15 Απρ 2008, 14:56

Ζαγοράκη 20080414101321689


"Τα ψέμματα τελείωσαν.Ήρθα εδώ για να συσπειρώσω κι όχι για να διχάσω. Είμαι Πρόεδρος του χειρότερου ΠΑΟΚ των τελευταίων ετών και πονάω για την κατάσταση της ομάδας.
Ευχαριστώ εκείνους που στηρίζουν από την πρώτη μέρα. Λυπάμαι, όμως, για όσους δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν την κατάσταση ρεαλιστικά.
Αν δεν μπορώ να πείσω τον κόσμο για το όραμά μου, δεν έχω λόγο να είμαι εδώ.
Αναγνωρίζω τα λάθη μου, δεν είμαι όμως διατεθειμένος να ανεχτώ υστερόβουλη πολιτική στις πλάτες του ΠΑΟΚ από κανέναν. Είναι κρίμα για τους πολλούς που υπέμειναν όλη τη χρονιά χωρίς φωνές".
Θ. Ζαγοράκης
Υ.Γ. Η οικογένεια του ΠΑΟΚ δεν ανέχεται να γίνεται αναίτια χρήση δακρυγόνων στο σπίτι μας. Η αστυνομία οφείλει να αναλάβει τις ευθύνες της καθώς, αντί να προστατεύσει τους φιλάθλους, όξυνε τα πνεύματα.
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζαγοράκη Empty Απ: Ζαγοράκη

Δημοσίευση από Tsouflidis Παρ 02 Μάης 2008, 09:04

Ζαγοράκη 20080430153548662


Η Συνέντευξη Τύπου του Προέδρου της ΠΑΕ ΠΑΟΚ , Θ. Ζαγοράκη, θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 2.Μαϊ.2008 και ώρα 13:30 στην Αίθουσα Συνεντεύξεων Τύπου του γηπέδου της Τούμπας.
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ζαγοράκη Empty Απ: Ζαγοράκη

Δημοσίευση από Tsouflidis Σαβ 03 Μάης 2008, 05:38

Ζαγοράκη 2008050215510671


Για όλα τα θέματα μίλησε ο Πρόεδρος της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, Θ. Ζαγοράκης, που απάντησε στα ερωτήματα των δημοσιογράφων. Αναλυτικά οι δηλώσεις:
"Πολλά έφταιξαν για τη φετινή πορεία. Αν πω και αναλύσω κάποια πράγματα θα φάνουν σαν δικαιολογία. Είναι όμως πραγματικότητα. Πρέπει να πούμε αλήθειες για να ξέρουν όλοι τι συμβαίνει. Η ομάδα δεν ανταποκρίθηκε στις απαιτήσεις που έχουμε σαν ΠΑΟΚ. Υπήρχε χρόνια αδράνεια αγωνιστικά και δεν περίμενα φέτος ότι θα δείξουμε αυτή την εικόνα, γιατί είχε απαλλαγεί από παρά πολλά πράγματα η ομάδα και ειλικρινά δεν το πίστευα ότι θα έχουμε αυτή την πορεία. Όμως αυτά ανήκουν στο παρελθόν. Η πικρά βέβαια μένει και είναι μεγάλο πάθημα που σίγουρα μας έχει γίνει μάθημα.
Χτίσαμε μια ομάδα μέσα σε 10-15 μέρες. Υπήρχε πίεση χρόνου και απειρία. Το αναγνωρίζω και δεν φοβάμαι ούτε ντρέπομαι να το πω. Τα δείγματα ήρθαν από την αρχή και μοιραία ήρθε αυτή η άσχημη χρονιά.
Ήμουν σίγουρος ότι θα μέναμε αρκετή ώρα στο θέμα προπονητή. Καλώς ή κακώς ο Σάντος είναι προπονητής της ομάδας και θα είναι και του χρόνου. Τον γνωρίζω προσωπικά και γνωρίζω και την δουλειά του. Εδώ δεν έχω έρθει να κάνω δημόσιες σχέσεις ούτε δουλειές με κανέναν. Με ενδιαφέρει μονό η ομάδα του ΠΑΟΚ και το πώς πρέπει να πάει μπροστά. Από το καλοκαίρι ξέραμε ότι χτίστηκε μια ομάδα που δεν ήταν έτοιμη, σίγουρα όλοι έχουμε κάνει λάθη. Και ο Σάντος και εγώ. Αλλά ο Σάντος δεν είναι αποκλειστικά υπεύθυνος. Και σας το λέω επειδή γνωρίζω πράγματα. Μιλάω με τους ποδοσφαιριστές κάθε μέρα και κανείς δεν γνωρίζει τι ακριβώς φταίει. Ο κόσμος έχει δίκιο και ανησυχεί γιατί η χρονιά ήταν κακίστη. Σημαντικό είναι να ξεκινήσει η σεζόν σωστά, να κάνει προετοιμασία η ομάδα με τον προπονητή και να πάνε όλα καλά. Φέτος ο ΠΑΟΚ θα έχει στόχο. Πέρυσι είπα και συνεχίζω να λέω ότι κάνουμε πρωταθλητισμό στην εξυγίανση. Θα δείτε τα οικονομικά και τι ακριβώς συμβαίνει. Ξαφνικά ξεχάσαμε που ήταν η ομάδα το καλοκαίρι. Διαλυόταν. Και το ξέρετε αυτό καλύτερα από εμένα. Εσείς ήσασταν στα κοινά, εγώ ήμουν απλά ένας ποδοσφαιριστής. Ξαφνικά έχουν αλλάξει τα πάντα. Ξεπερνάμε χιλιάδες δυσκολίες. Κάθε εβδομάδα έρχεται κατασχετήριο και μην νομίζετε ότι δεν επηρεάζουν όλα αυτά την ομάδα. Αλλά δεν δικαιολογώ κανέναν. Όλοι έχουν ευθύνες για την κακή εμφάνιση της ομάδας.
Μου έχει τύχει να με υποτιμήσει ένας προπονητής. Παίζω 20 χρόνια ποδόσφαιρο. Όταν θες να αποδείξεις κάτι σε κάποιον περιμένεις πως και πώς να έρθει η Κυριακή για να το αποδείξεις. Αυτό δεν έγινε πότε. Πείραζε η αλήθεια δηλαδή; Μας πείραξε η λέξη; Το ότι δεν είμαστε καλά είναι αλήθεια. Μπορεί να φταίει η λέξη που ενοχλεί. Αλλά όταν σε ενοχλεί κάτι, πρέπει να αποδείξεις το αντίθετο. Και εμένα θα με πείραζε. Αλλά δεν μπορεί να συνεχίζεις και να δίνεις δίκαιο στον προπονητή. Δεν ήταν εικόνα αυτή ειδικά έκτος έδρας.
Είπα στην αρχή ότι πέρυσι είπαμε μόνο πρωταθλητισμό στην εξυγίανση και κατάλαβα φέτος ότι ήταν λάθος. Όταν υπάρχουν όλα αυτά τα προβλήματα και σε ενδιαφέρει πιο πολύ ότι έχει να κάνει με το οικονομικό, όχι ότι παρατάς την ομάδα, αλλά όταν παραλαμβάνεις χρέος 31 εκατομμύρια και 8-9 προς τρίτους, ειδικά τα 8-9 είναι τεράστιος πονοκέφαλος.
Θεωρήσαμε και θεώρησα και εγώ ότι ξεκινήσαμε για εξυγίανση επειδή η ομάδα αιμορραγεί, και ότι θα απελευθερώναμε την ομάδα αν δεν βάζαμε συγκεκριμένο στόχο, αλλά δεν έγινε αυτό. Από την φύση του, ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί να είναι ομάδα χωρίς στόχους. Αλλά κάποια στιγμή να βλέπουμε και την πραγματικότητα και να δούμε ότι πρέπει να χτίσουμε από την αρχή μια ομάδα που έχει χάσει τα πάντα και πάνω από όλα την αίγλη της. Και αυτό θέλει χρόνο.
Περίμενα πολύ μεγαλύτερη βοήθεια από όλους τους ποδοσφαιριστές και όχι μόνο από τους αρχηγούς. Αλλά και από άτομα που είναι εδώ 5-6 χρόνια. Το λένε και οι ίδιοι. Δεν ανταποκρίθηκαν κάποιοι στις απαιτήσεις της ομάδας. Δεν πρέπει να μένουμε χωρίς απαιτήσεις άσχετα αν δεν έχουμε στόχους. Έχουμε ποδοσφαιριστές που για μένα είναι καλοί, αλλά έχει κλείσει ο κύκλος τους στον ΠΑΟΚ. Όταν θες αλλά δεν μπορείς να δώσεις, είναι κακό για τον παίκτη και για την ομάδα. Θα γίνουν κινήσεις και σας τα λέω αυτά για να καταλάβετε τον λόγο που πρέπει να γίνουν αυτές οι κινήσεις.
Αν πάρετε μια συνέντευξη του Παράσχου όταν έφυγε, είπε ότι έκανε τις μεταγραφές αυτός εκτός από δυο. Τον Βρύζα και τον Ουντέζε. Δεν έγινε καμία μεταγραφή εν αγνοία του κ Παράσχου. Τον σέβομαι και τον εκτιμώ ως προπονητή και δεν θα ήθελα να συνεχιστεί το θέμα παραπάνω.
Εγωισμό να βγάλεις όταν κάποιος σε θίγει, πάντα θετικά βγαίνει. Έτσι λειτουργούσα εγώ. Άλλα θα μου πείτε δεν είναι όλοι το ίδιο. Αλλά σου θιγεί τον εγωισμό. Μπορεί να μην συμφωνώ με τις λέξεις, αλλά έχει να κάνει με εγωισμό και πρέπει να βγαίνεις και να αποδεικνύεις το αντίθετο. Δεν παίρνω το μέρος κανενός Σάντος. Δεν θέλω να κάνω δημόσιες σχέσεις, το ξαναείπα. Ούτε να φτιάξω όνομα. Ευτυχώς το ποδόσφαιρο μου τα έχει προσφέρει ήδη όλα αυτά. Τον ξέρω και επειδή τον γνωρίζω είναι η κατάλληλη στιγμή να ξεκινήσει να έρθει στην ομάδα και να συνεχίσει να είναι στην ομάδα.
Σαν ποδοσφαιριστές είναι παρά πολύ καλοί. Απλά πλέον ορισμένοι δεν μπορούν να δώσουν αυτά που πρέπει, πρέπει να αλλάξουμε. Δεν υπήρχε πνεύμα νικητή. Παίζαμε για να παίζουμε. Δεν το βλέπατε; Υπήρχαν πολλά προβλήματα και ίσως αυτά έχουν οδηγήσει σε αυτή την μετριότητα αγωνιστικά. Ήμουν χρόνια ποδοσφαιριστής και πάντα έφταιγε κάποιος άλλος. Έχουμε αλλάξει 7 προπονητές σε 5-6 χρόνια. Δεν μπορεί να φταίει πάντα ο προπονητής.
Καταρχήν θα πούμε και επίσημα ότι ο ΠΑΟΚ, ο στόχος που βάζει είναι να βγει Ευρώπη. Και ότι καλύτερο μπορεί να κάνει θα είναι καλοδεχούμενο. Αλλά επειδή ξέρουμε που μπούμε να φτάσουμε οικονομικά και σε μεταγραφές. Δεν μπορεί να είναι δυνατόν να ταλαντεύεται στις θέσεις 8-9. Πρέπει να αλλάξει νοοτροπία η ομάδα θέλει δεν θέλει. Να αποκτήσει πνεύμα νικητή που δεν υπήρχε. Και αυτό γίνεται με αλλαγή προσώπων.

Ζαγοράκη Logo2
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης