Dokari.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
LIVESCORE
Ketsbaia.com
BLOG THERAPY
DOKARI TV
150x600 F1 scuderia
ΧΟΡΗΓΟΙ
XOΡΗΓΟΙ
Πρόσφατα Θέματα
» STRATEGY-BETS(Mporeite Na boithisete?)
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΓΙΑ ΟΛΑ EmptyΤετ 07 Ιουλ 2010, 23:29 από googlino

» Άλλη μία ΚΑΛΗ πρόταση
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΓΙΑ ΟΛΑ EmptyΤρι 08 Ιουν 2010, 00:04 από trilos021

» Παρελθόν ο "Μαραντόνα της Αλβανίας"!!
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΓΙΑ ΟΛΑ EmptyΤρι 01 Σεπ 2009, 15:57 από apollonara

» Ετοιμη για το μπάμ η Ομόνοια;;
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΓΙΑ ΟΛΑ EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 20:04 από zolos

» Στα κίτρινα ο Σερτζιάο
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΓΙΑ ΟΛΑ EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:09 από mikez

» Εξετάζουν και Ζουράφσκι...
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΓΙΑ ΟΛΑ EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:07 από mikez

» Βόμβα με Λυμπερόπουλο!
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΓΙΑ ΟΛΑ EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:02 από mikez

» Ήρθε η ώρα να το σηκώσει η ΑΕΛ;
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΓΙΑ ΟΛΑ EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 00:42 από zolos

» Στην Ομόνοια «παίζει» και του Δάρλα!
ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΓΙΑ ΟΛΑ EmptyΠαρ 15 Μάης 2009, 11:14 από mikez


ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΓΙΑ ΟΛΑ

Πήγαινε κάτω

ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΓΙΑ ΟΛΑ Empty ΕΓΩ ΦΤΑΙΩ ΓΙΑ ΟΛΑ

Δημοσίευση από zolos Παρ 21 Μαρ 2008, 12:59

τάδε έφη ο Ντέμης Νικολαϊδης στην σημερινή του συνέντευξη τύπου. Αναλυτικά: [i]"Καταλαβαίνω όχι πολλά διαρκείας. ο κόσμος απογοητευμένος. Πρέπει να δημιουργήσουμε μία ομαδα που θα παίζει καλό ποδόσφαιρο και θα φέρει τον κόσμο στο γήπεδο. Δεν χαρήκαμε στα 25 αυτά ματς. Είναι περιττό ίσως και αλήθεια,η κριτική που δέχομαι είναι απολύτως σωτή είμαι ο μοναδικός υπεύθυνος για την εικόνα της ομάδας φέτος.
Δεν είμαι εδώ για να πω και να κερδίσουμε τη στήριξη κόσμου. Μόνο έργα θα γίνει αυτό. Θα μιλήσουμε για το αγωνιστικό κομμάτι. Το ρόστερ της ΑΕΚ από το καλύτερο τα τελευταία χρόνια αξίο να βγει πρώτο. Η φιλοσοφία δεν έχει αλλάξει. Στην πράξη άλλαξε, πήγαμε λίγο πίσω. Έτσι θα συνεχίσουμε. Μας αρέσει να βλέπουμε νέους παίκτες".
"Πέρασαν δύο χρόνια μπήκαν βάσεις. Θέλουμε να βγαίνει πρώτη. Να δημιουργήσουμε μία ομάδα που θα παίζει καλό ποδόσφαιρο και να βγαίνει πρώτη κάθε χρόνο. Είμαστε η ΑΕΚ Δεν μιλάω για τελική κατάταξη. Δεν παίξαμε καλά στην Ευρώπη, δεν παίζουμε καλά στο πρωτάθλημα.
Στενοχωρεί και τον κόσμο και εμάς. Τα αποτελέσματα δεύτερο σκέλος. Φέτος μείναμε πίσω σε αυτό το κομμάτι.
Το πιο καλό σε μία όμάδα να συνεχίσει ο δεύτερος προπονητής και να βγάλει περίδο. Έχει αγωνιστεί σε ομάδα,τη γνωρίζει.Τον εμπιστευόμαστε ακόμα. Το να φέρναμε ένα προπονητή Το να φύγει ένας προπονητής στη μέση περιόδου δεν είναι στη φιλοσοφία μας.
Το πιο νορμάλ και σοβαρό ήταν να συνεχίσει ο Νίκος στο τιμόνι της ΑΕΚ. Πριν φύγει ο προπονητής μας, είχα σκέψεις ότι το καλοκαίρι έπρεπε να συνεχίσουμε με άλλο προπονητή. Ξέραμε ποιό προπονητή θέλαμε πριν αποχωρήσει ο Φερέρ.
Υπήρχαν λόγοι που με οδήγησαν εκεί. Δεν θα ήθελα να μπω σε λεπτομέρειες. Θα μπω σε κριτική σε ένα άνθρωπο. Όπως το είπατε είναι 100% λάθος μου.
"Ο Ριβάλντο έχει ένα χρόνο συμβόλαιο. Από τη διάθεση του είμαι ευχαριστημένος. Από τη γενικότερη απόδοση δεν είμαι ευχαριστημένος. όλοι οι ποδοσφαιριστές δεν έχουν πιάσει καλή απόδοση.
Από θέληση, διάθεση Ριβάλντο είμαι ευχαριστημένος Δεν φαντάζομαι να φύγει ένας προπονητής στη μέση της περιόδου. Δεν ήταν στο μυαλό μας. Άλλο να αλλάξουμε προπονητή το καλοκαίρι. Δεν το είχα στο μυαλό μου. Δεν έχει να κάνει με τα αποτελέσματα.
Σχετικά εξάλλου με τον Λορένσο Σέρα Φερέρ όταν ρωτήθηκε για το θέμα της αποζημίωσης, απάντησε:"Το ποιόν χρεώσει ο Φερέρ δεν πιστεύω ότι σας ενδιαφέρει. Όταν χρειάζεται χρήματα η ομάδα μας εδώ είμαστε να τα βάζουμε. Δεν έχει καμία ευθύνη η έλλειψη προπονητικού κέντρου και αυτό που υπάρχει τώρα. Δεν συγκρίνω με Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό.
Είναι ένα πρωτάθλημα μέτριων ομάδων. Η ΑΕΚ παρότι δεν παίζει καλά θα μπορούσε να είναι πρώτη. Ο κόσμος δεν πήρε χαρά όμως, ούτε και εμείς. Θέλω μία ομάδα που θα έχει κατοχή μπάλας,θα παίζει επιθετικά, θα βλέπεις πράγματα που θα έχουν δουλεύτεί στο γήπεδο. Τόσο απλά. Όπως είχαμε πέρυσι μία ομάδα μέχρι τον Οκτώβριο. Φτάνει πλέον με τα οικονομικά.
Τέλος στις φήμες περί κακών σχέσεων με τον πρώην τεχνικό διευθυντή της ΑΕΚ και νυν του Ολυμπιακού Ίλια Ίβιτς έδωσε ο Ντέμης Νικολαΐδης: "Δεν ήτανε λάθος μου αυτό που συνέβη με τον Ίβιτς. Οι φήμες περί κακών σχέσεων του Ίλια με τον Φερέρ δεν ισχύουν. Ο Φερέρ είχε αυξημένες αρμοδιότητες. Κάποια πράγματα θα διορθωθούνε αλλά θα τα δούμε τον Ιούνιο".

scratch
zolos
zolos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1149
Ηλικία : 38
Τόπος : Patra
Registration date : 04/03/2008

http://zolaras.wordpress.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης