Ημίωρη...γεύση απο Γκαρσία EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:09 από mikez

Ημίωρη...γεύση απο Γκαρσία EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:07 από mikez

Ημίωρη...γεύση απο Γκαρσία EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:02 από mikez

Ημίωρη...γεύση απο Γκαρσία EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 00:42 από zolos

Ημίωρη...γεύση απο Γκαρσία EmptyΠαρ 15 Μάης 2009, 11:14 από mikez

Ημίωρη...γεύση απο Γκαρσία

Ημίωρη...γεύση απο Γκαρσία Empty Ημίωρη...γεύση απο Γκαρσία

Δημοσίευση από green Πεμ 07 Αυγ 2008, 23:33

Το ανεπίσημο ντεμπούτο του Περουβιανού Χούλιο Γκαρσία με τη "γαλαζοκίτρινη"¨φανέλα, μπορεί να χαρακτηριστεί ικανοποιητικό. Αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο του απογευματινού φιλικού με την ΑΕΖ Ζακακίου (απο το 46' μέχρι το 74'), ήταν ο δημιουργός του δεύτερου τέρματος, έδωσε κάποιες μπαλιές, είχε ένα επικίνδυνο σουτ. Ο Γκαρσία έπαιξε ως δεύτερος επιθετικός δίπλα απο τον Νεμάνια Τσόροβιτς.

Η ΑΕΛ νίκησε με 3-0, με τέρματα των Σίλβιο Γκονζάλες (απευθείας φάουλ 2ο) Περικλέους (66ο) και Bιτόροβιτς (90ο). Στο πρώτο ημίχρονο κορυφαίος ήταν ο Σίλβιο Γκονζάλες, είχε ευκαιρίες για να σκοράρει ο Πίτερ Οφορίκουε. Γενικά η συνάντηση δεν...σηκώνει σοβαρή κριτική λόγω διαφοράς δυναμικότητας με τον αντίπαλο.

Η αρχική ενδεκάδα: Πάνος Κωνσταντίνου, Ουόν, Τζούνιορ, Φασσότ, Ιορτάκε, Κερκέζ, Κατιάγκα, Μιχάλτσια, Κρασσάς, Γκονζάλες, Οφορίκουε.

Στην επανάληψη πέρασαν οι: Στυλιανού, Τοράο, Πελεντρίτης, Κακογιάννης, Α.Αντωνίου, Τζόκα, Περικλέους, Λουκά, Γκαρσία, Φιλανιώτης, Τσόροβιτς.

***Δεν αγωνίστηκαν οι Έμπεντε, Χέλιο Ρόκε και Ρούϊ Μορένο.

***Περίπου 1500 ήταν οι "γαλαζοκίτρινοι" οπαδοί στο βοηθητικό γήπεδο του Τσιρείου.

***Το επόμενο φιλικό της ΑΕΛ το Σάββατο (9/8) με την ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς στο Τσίρειο.