ΧΟΡΗΓΟΙ
XOΡΗΓΟΙ
Πρόσφατα Θέματα
» STRATEGY-BETS(Mporeite Na boithisete?)
Φουλ συμμετοχή οι Ντούρο, Ζλόγκαρ, Ηλίας EmptyΤετ 07 Ιουλ 2010, 23:29 από googlino

» Άλλη μία ΚΑΛΗ πρόταση
Φουλ συμμετοχή οι Ντούρο, Ζλόγκαρ, Ηλίας EmptyΤρι 08 Ιουν 2010, 00:04 από trilos021

» Παρελθόν ο "Μαραντόνα της Αλβανίας"!!
Φουλ συμμετοχή οι Ντούρο, Ζλόγκαρ, Ηλίας EmptyΤρι 01 Σεπ 2009, 15:57 από apollonara

Φουλ συμμετοχή οι Ντούρο, Ζλόγκαρ, Ηλίας

Φουλ συμμετοχή οι Ντούρο, Ζλόγκαρ, Ηλίας Empty Φουλ συμμετοχή οι Ντούρο, Ζλόγκαρ, Ηλίας

Δημοσίευση από green Πεμ 21 Αυγ 2008, 09:30

Φουλ συμμετοχή οι Ντούρο, Ζλόγκαρ, Ηλίας Zlogkar

Ενενηντάλεπτο αγωνίστηκαν χθες βράδυ, ο Κλόντιαν Ντούρο στον αγώνα της Αλβανίας με το Λίχτενσταϊν (2-0) και ο Άντον Ζλόγκαρ (στη φωτό βλέπουμε τον Σλοβένο διεθνή, με τη φανέλα με το νούμερο 16) στον αγώνα της Σλοβενίας με την Κροατία (2-3). Ο Νεντίμ Τούτιτς περιμένει σήμερα τους διεθνείς ποδοσφαιριστές του μετά τις χθεσινές τους υποχρεώσεις. Από τους Κύπριους διεθνείς ο Βόσνιος προπονητής θα χρησιμοποιήσει στο σημερινό φιλικό με τον ΠΑΟΚ τον Νικόλα Ασπρογένους που χθες αγωνίστηκε στο φιλικό της εθνικής ελπίδων με την Αλκή. Ο Λεμεσιανός τερματοφύλακας αγωνίστηκε για 80 λεπτά.

Στην αναμέτρηση της Ελβετίας με την Κύπρο, ο Ηλίας Χαραλάμπους αγωνίστηκε όλο το 90λεπτο και έδωσε πολλές δυνάμεις, ενώ πολύ καλή παρουσία έκανε ο νεαρός Δημήτρης Χριστοφή που έπαιξε για 72 λεπτά. Στο τέρμα της εθνικής Κύπρου ήταν για 53 λεπτά ο Αντώνης Γιωργαλλίδης που δέχθηκε δύο γκολ και μάλιστα φέρει και την ευθύνη. Ο Αλωνεύτης χρησιμοποιήθηκε από τον Αναστασιάδη για 67 λεπτά, αλλά δεν έδειξε ότι είναι σε ψηλό βαθμό ετοιμότητας. Είναι φανερό ότι είναι ακόμα πίσω σε ετοιμότητα. Περισσότερο χρόνο για να είναι έτοιμος θα χρειαστεί ο Γιάννης Οκκάς που χθες αγωνίστηκε ως αλλαγή από το 51ο λεπτό.
Ο αρχηγός της εθνικής είναι πολύ πίσω σε φυσική κατάσταση και το ματς με την ΑΕΚ θα είναι γι΄ αυτό αρκετά νωρίς. Πάντως η συμμετοχή και των 8 διεθνών ποδοσφαιριστών της Ομόνοιας στα χθεσινά παιχνίδια ήταν ιδιαίτερη χρήσιμη και θα τους βοηθήσει να έχουν ακόμα πιο ψηλό βαθμό ετοιμότητας στις επόμενες υποχρεώσεις της ομάδας της Λευκωσίας.

Σήμερα με ΠΑΟΚ
Στις 20:00 η Ομόνοια θα αναμετρηθεί με τον ΠΑΟΚ σε φιλική αναμέτρηση προς τιμή του Νικόλα Γεωργίου που σταμάτησε το ποδόσφαιρο. Ο Τούτιτς σ΄ αυτό το ματς περιμένει να δει την ετοιμότητα των Φρανσίσκο Αγκίρε, Κώστα Καϊάφα και Κλαούντιου Νικουλέσκου. Ιδιαίτερα η παρουσία του Ρουμάνου επιθετικού θα είναι σημαντική και θα φανούν οι ενδείξεις εάν μπορεί η τεχνική ηγεσία να τον υπολογίσει για τον επαναληπτικό με την ΑΕΚ Αθηνών.

Η πιθανή 11αδα που θα παρατάξει σήμερα ο Τούτιτς στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ είναι η ακόλουθη: Ασπρογένους, Μάρης, Ντικουμάνα, Πλετς, Βένζελ, Καϊάφας, Κασέκε, Καφού, Μπανγκούρα, Αγκίρε, Νικουλέσκου.

Ο Νικόλας Γεωργίου θα αγωνιστεί για 21 λεπτά και μετά θα αποχωρήσει. Ο πρώην αμυντικός των «πρασίνων» αναμένεται να γνωρίσει την αποθέωση από τον κόσμο των «πρασίνων».