Dokari.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
LIVESCORE
Ketsbaia.com
BLOG THERAPY
DOKARI TV
150x600 F1 scuderia
ΧΟΡΗΓΟΙ
XOΡΗΓΟΙ
Πρόσφατα Θέματα
» STRATEGY-BETS(Mporeite Na boithisete?)
Σάντος EmptyΤετ 07 Ιουλ 2010, 23:29 από googlino

» Άλλη μία ΚΑΛΗ πρόταση
Σάντος EmptyΤρι 08 Ιουν 2010, 00:04 από trilos021

» Παρελθόν ο "Μαραντόνα της Αλβανίας"!!
Σάντος EmptyΤρι 01 Σεπ 2009, 15:57 από apollonara

» Ετοιμη για το μπάμ η Ομόνοια;;
Σάντος EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 20:04 από zolos

» Στα κίτρινα ο Σερτζιάο
Σάντος EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:09 από mikez

» Εξετάζουν και Ζουράφσκι...
Σάντος EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:07 από mikez

» Βόμβα με Λυμπερόπουλο!
Σάντος EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:02 από mikez

» Ήρθε η ώρα να το σηκώσει η ΑΕΛ;
Σάντος EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 00:42 από zolos

» Στην Ομόνοια «παίζει» και του Δάρλα!
Σάντος EmptyΠαρ 15 Μάης 2009, 11:14 από mikez


Σάντος

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Σάντος

Δημοσίευση από Tsouflidis Παρ 28 Μαρ 2008, 17:24

"Είμαι εδώ γιατί πιστεύω στο σχέδιο του προέδρου"

Σάντος Santossin

"Πρέπει να λέμε την αλήθεια, να αναλαμβάνουμε το βάρος της ευθύνης και να μην περνάμε τα χρόνια με την αυταπάτη πάμε για πρωτάθλημα και μετά μένουμε με 20 βαθμούς διαφορά από τους πρώτους. Είμαι σίγουρος ότι ο κόσμος του ΠΑΟΚ συμφωνεί, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι του αρέσει το πώς παίζει η ομάδα. Ούτε σε εμένα αρέσει".



«Να επιστρέψουμε στις νίκες με τον Ατρόμητο. Για μας είναι ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι και αναμένω να ανταποκριθεί πολύ καλά η ομάδα και να νικήσει. Θεωρώ έτσι κι αλλιώς όλα τα παιχνίδια πολύ σημαντικά, διότι είναι ο μόνος τρόπος που μπορώ να το δω επαγγελματικά.
Όταν μπαίνουμε στο αγωνιστικό χώρο, με όποιον κι αν παίζουμε, εκπροσωπούμε τον ΠΑΟΚ, και αυτό από μόνο του το γεγονός κάνει όλα τα ματς σημαντικά, γιατί ο ΠΑΟΚ είναι μεγάλη ομάδα. Από άποψη φιλοσοφίας δεν θα τροποποιηθεί τίποτα, απλά θα παίξουνε κάποιοι άλλοι παίκτες, που αναμένουμε πως θα ανταποκριθούνε στο στόχο μας, που είναι να κερδίσουμε. Η ομάδα δεν έπαιξε καλά, δεν έπαιξε το ποδόσφαιρο που ήθελα και ανέμενα να παίξει. Να εντοπίσουμε το πρόβλημα στην επίθεση δεν πρέπει.

Όταν λέμε ότι η ομάδα παίζει καλά ή όχι, αφορά όλους. Να το εντοπίσουμε σε έναν ή δύο παίκτες, δεν έχει νόημα. Συμφωνώ ότι η ομάδα δεν έπαιξε καλά. Εκτός έδρας η απόδοση της ομάδας δεν ήταν καλή. Αλλά είναι βαθύτερο πρόβλημα, δεν είναι μόνο ότι βάλαμε μόνο 3 ή 4 γκολ, είναι γενικότερο, ότι όλη η ομάδα δεν έπαιξε καλά. Δεν προσπαθούμε να ξεφύγουμε από την πραγματικότητα.

Είναι θέμα συνολικότερο της επιθετικής προσπάθειας. Δεν θα εντοπίσω το πρόβλημα μόνο στον Αθανασιάδη, είναι αστείο αυτό. Ήρθα εδώ για ένα στόχο που έθεσα με τον πρόεδρο. Αυτό που κάνω εδώ θεωρώ ότι εξυπηρετώ τον ΠΑΟΚ. Αν δε συνέβαινε, θα έφευγα. Είχα πολλές προτάσεις για να πάω αλλού. Είμαι εδώ επειδή πιστεύω στον πρόεδρο και μου αρέσει ο ΠΑΟΚ.

Δεν θα πουλήσω την ιδέα μου για να παίξει ο τάδε ή ο δείνα. Η ομάδα δεν παίζει καλά, αναλαμβάνω την ευθύνη. Ας είμαστε ειλικρινείς, τι επιθυμούμε από τον ΠΑΟΚ; Μιλάμε για έναν παίκτη ή για τον άλλον, έτσι θα λύσουμε το πρόβλημα του ΠΑΟΚ; Ας είμαστε έντιμοι. Εάν νομίζετε ότι εγώ σφάλω, δεν υπάρχει πρόβλημα. Μετά από 20 χρόνια σταδιοδρομίας, δεν ξέρω τι κάνω στο ποδόσφαιρο;

Ή πιστεύουμε στο σχέδιο ή όχι. Μην αρχίσουμε με κουβέντες τύπου να βάλουμε τον Πεχλιβάνη ή τον Αθανασιάδη.

Ποιο το νόημα αυτών των ερωτήσεων. Σέβομαι τη δουλειά σας, σέβομαι όλες τις κριτικές που μου κάνετε, ο καθένας έχει το δικαίωμα να κριτικάρει, είναι υγιές αυτό. Το να λέμε πράγματα που δεν έχουν νόημα, κοροϊδεύουμε τον εαυτό μας. Είμαι κάθε μέρα στις προπονήσεις, μήπως δεν ξέρω ποιοι παίκτες είναι ποιοτικοί, ποιοι έχουν ικανότητες ή δεν έχουν.

Εδώ στην Ελλάδα έζησα 4 χρόνια και πριν 3 χρόνια άκουσα ίδιες κουβέντες. Αν κερδίζει η ομάδα 5-0 ή αν χάνει, στο Κύπελλο Ελλάδας έφτασε η ομάδα στον τελικό και μετά τι έγινε; Ήδη έχω αναλάβει τη δέσμευση του χρόνου να διεκδικήσουμε θέση στην Ευρώπη. Είναι ένα ζήτημα αν παίζει καλά η ομάδα ή όχι, αλλά αυτό είναι άλλο ζήτημα.

Οι νεαροί θα έπρεπε να πάνε δανεικοί, αλλά δε βρέθηκε ομάδα. Κάθε μέρα στις εφημερίδες βλέπω τα ονόματα παικτών που πρέπει να παίξουν. Εγώ δεν έχω πρόθεση να κοροϊδέψω τους φιλάθλους, προτιμάω να φύγω. Δεν θα υπερασπιστώ πράγματα που δεν τα πιστεύω. Συνεχίζω στον ΠΑΟΚ, επειδή πιστεύω στον πρόεδρο και το σχέδιό του και επειδή πρόκειται για μεγάλη ομάδα. Και επειδή πιστεύω ότι μπορώ να βοηθήσω. Δεν είμαι εδώ επειδή είμαι άνεργος.

Ο ΠΑΟΚ είναι μεγάλη ομάδα και πρέπει να συναγωνίζεται την ΑΕΚ και τις άλλες μεγάλες. Πρέπει να δημιουργήσουμε τις προϋποθέσεις για να συμβεί αυτό. Για να ανταποκριθούμε στη δικαιολογημένα απαίτηση του κόσμου και της δικής σας, πρέπει να υπάρχουν οι συνθήκες. Με το να φοράμε απλά τη φανέλα, δε γίνεται. Αυτό που πρόσφερα μέχρι στιγμής στον ΠΑΟΚ είναι η δουλειά μου και να υπάρχει πραγματική αντίληψη για το τι έχει ο ΠΑΟΚ. Να είστε σίγουροι ότι είτε μείνω, είτε φύγω, τίποτα δεν θα είναι το ίδιο.

Πρέπει να λέμε την αλήθεια, να αναλαμβάνουμε το βάρος της ευθύνης και να μην περνάμε τα χρόνια με την αυταπάτη πάμε για πρωτάθλημα και μετά μένουμε με 20 βαθμούς διαφορά από τους πρώτους. Είμαι σίγουρος ότι ο κόσμος του ΠΑΟΚ συμφωνεί, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι του αρέσει το πώς παίζει η ομάδα. Ούτε σε εμένα αρέσει».
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από mikez Παρ 28 Μαρ 2008, 17:28

Φίλε καλωσόρισες! Αν γίνεται όμως να βάζεις και την πηγή σου κάτω από το κείμενο Smile
Τhnx
mikez
mikez
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2125
Registration date : 03/03/2008

http://www.dokari.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από Tsouflidis Παρ 28 Μαρ 2008, 17:33

mikez έγραψε:Φίλε καλωσόρισες! Αν γίνεται όμως να βάζεις και την πηγή σου κάτω από το κείμενο Smile
Τhnx
θ ναι, θα το κανει για τωρα. Συγγνωμη για το προβλημα Very Happy
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από green Παρ 28 Μαρ 2008, 17:36

εγώ φίλε sam έιμαι γαύρος αλλά δεν μισώ τον ΠΑΟΚ Very Happy Very Happy
green
green
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1707
Registration date : 05/03/2008

http://www.dokari.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από Tsouflidis Παρ 28 Μαρ 2008, 17:41

hate PAOK?
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από mikez Παρ 28 Μαρ 2008, 17:52

Νο one hate PAOK. ALL PEOPLE LOVE GREAT PAOKARA Smile cheers
mikez
mikez
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2125
Registration date : 03/03/2008

http://www.dokari.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από Tsouflidis Παρ 28 Μαρ 2008, 17:54

Yes PAOK is GOD!
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από mikez Παρ 28 Μαρ 2008, 18:01

PAOK IS LIFE Smile
mikez
mikez
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2125
Registration date : 03/03/2008

http://www.dokari.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από green Παρ 28 Μαρ 2008, 18:05

ΈΧΩ ΤΡΕΛΛΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ Laughing
green
green
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1707
Registration date : 05/03/2008

http://www.dokari.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από Tsouflidis Παρ 28 Μαρ 2008, 18:26

arent we crazy Green?

come join us brother . be a PAOK fan Very Happy
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από Tsouflidis Παρ 28 Μαρ 2008, 19:25

Η Συνέντευξη Τύπου του F.Santos
Σάντος 20080328140604524

Ολοκληρώθηκε η συνέντευξη τύπου του προπονητή του ΠΑΟΚ. Ο κ. Fernando Santos αναφέρθηκε στον προσεχή αγώνα εναντίον του Ατρομήτου και απάντησε στις ερωτήσεις των δημοσιογράφων. Αναλυτικά η συνέντευξη:
"Για εμάς ο αγώνας εναντίον του Ατρομήτου, είναι ένα παιχνίδι πολύ σημαντικό και αναμένω να ανταποκριθεί πολύ καλά η ομάδα και να επιστρέψει στις νίκες στα ματς που απομένουν.
Θεωρώ έτσι και αλλιώς όλα τα παιχνίδια που παίζουμε πολύ σημαντικά. Όταν μπαίνουμε στον αγωνιστικό χώρο, με οποιονδήποτε και αν παίζουμε, εκπροσωπούμε εκείνη τη στιγμή τον ΠΑΟΚ και από μόνο του αυτό το γεγονός κάνει τα παιχνίδια σημαντικά, γιατί ο ΠΑΟΚ είναι μια μεγάλη ομάδα.
Από άποψη φιλοσοφίας και πνεύματος του παιχνιδιού δεν πρόκειται να τροποποιηθεί τίποτα εξαιτίας των παικτών που λείπουν. Οι άλλοι παίκτες μου αναμένεται να ανταποκριθούν στον στόχο που είναι να κερδίσουμε.
Στα προηγούμενα παιχνίδια η ομάδα δεν έπαιξε καλά γενικά. Δεν είναι μόνο θέμα επίθεσης. Δεν έπαιξε το ποδόσφαιρο που ήθελα να παίξει. Στην επίθεση συμμετέχουν όλοι οι παίκτες όχι μόνο τρεις παίκτες. Όταν λέμε ότι η ομάδα παίζει καλά ή δεν παίζει, είναι και στην άμυνα και στην επίθεση. Το να το εντοπίσουμε σε ένα ή δύο παίκτες δεν έχει νόημα. Εκεί που θα συμφωνήσω είναι ότι πράγματι η ομάδα δεν έπαιξε καλά.
Προφανώς και αναλαμβάνω την ευθύνη και συμφωνώ ότι η απόδοση της ομάδας δεν ήταν καλή. Αλλά είναι βαθύτερο το πρόβλημα. Δεν είναι μόνο το ότι βάλαμε 2 ή 3 γκολ. Είναι το πώς έπαιξε η ομάδα στο σύνολο της. Το πρόβλημα δεν είναι αν έπαιξε κάποιος συγκεκριμένος παίκτης καλά η όχι. Είναι βαθύτερο το πρόβλημα.
Δεν προσπαθούμε να ξεφύγουμε από την πραγματικότητα αλλά είναι θέμα επιθετικής απόδοσης της ομάδας. Και η επιθετική απόδοση είναι συνολικό πρόβλημα. Επειδή έχω κουραστεί πια, δεν θα εντοπίζουμε το πρόβλημα μόνο σε συγκεκριμένους παίκτες. Αυτό ειναι αστείο και δεν υπάρχει χρόνος για αστεία. Ήρθα εδώ με ένα σχέδιο. Και γνώρισα την ομάδα, που είναι ένα μεγάλο σωματείο. Αυτό που κάνω εδώ είναι αυτό που πιστεύω ότι εξυπηρετεί τον ΠΑΟΚ. Αν δεν εξυπηρετούσα αυτό το στόχο θα είχα φύγει. Είχα πολλές προτάσεις να φύγω από την ομάδα αυτούς τους μήνες. Είμαι εδώ επειδή πιστεύω στον ΠΑΟΚ και στον πρόεδρο και επειδή μου αρέσει εδώ και ο ΠΑΟΚ είναι μεγάλη ομάδα. Υπηρετώ ένα στόχο και μία ιδέα. Δεν θα ξεπουλήσω την ιδέα μου για να παίξει κάποιος που πιστεύω ότι δεν θα βοηθήσει στον στόχο.
Πρέπει να αναρωτηθούμε. Τι επιθυμούμε από τον ΠΑΟΚ; Ας είμαστε ειλικρινείς. Μιλάμε για τον κάθε παίκτη εντοπίζοντας το πρόβλημα εκεί. Θα βοηθήσει αυτό τον ΠΑΟΚ; Ας είμαστε έτοιμοι να αντιμετωπίσουμε την πραγματικότητα. Αν νομίζετε ότι εγώ φταίω δεν υπάρχει πρόβλημα. Νομίζετε οτι μετά από 20 χρονιά προπονητής δεν ξέρω τι φταίει στο ποδόσφαιρο; Ή πιστεύουμε στο σχέδιο, όπως πιστεύω και εγώ, ή όχι. Είναι απλό. Μην αρχίσουμε τέτοιες κουβέντες του τύπου, ας βάλουμε τον Αθανασιάδη ή τον οποιονδήποτε άλλον. Τι νόημα έχουν τέτοιες σηζητήσεις; Σέβομαι την δουλειά σας και δέχομαι τις κριτικές. Οποιοσδήποτε έχει το δικαίωμα να κριτικάρει. Το να λέμε όμως πράγματα που δεν έχουν νόημα δεν είναι κριτική. Είναι σαν να ξεγελάμε τον εαυτό μας. Που στηρίζετε αυτό το πράγμα; Κάθε μέρα προπονώ την ομάδα. Δεν ξέρω ποιοι παίκτες έχουν ικανότητες και μπορούν να βοηθήσουν τον ΠΑΟΚ; Μετά από 20 χρονιά τώρα θα μάθω να ξεχωρίζω ποιοι παίκτες έχουν ικανότητες; Πριν 4 χρονιά που ήρθα στη Ελλάδα τα ιδία άκουγα. Γιατί η ομάδα κέρδισε 1:0 και όχι 4:0 και τέτοια σχόλια. Και η ομάδα τερμάτησε στην τρίτη και τη δεύτερη θέση. Στο κύπελλο έφτασα σε τελικούς και μετά τι έγινε; Τι έκανε η ομάδα; Άμα θέλετε να πιστέψετε στην δουλειά που κάνω, ας το πιστέψετε. Αυτό που δεσμεύτηκα είναι να δημιουργήσω έναν ισχυρό ΠΑΟΚ. Ήδη ανέλαβα την δέσμευση του χρόνου να διεκδικήσουμε θέση στην Ευρώπη. Με αυτά τα μικροζητήματα τώρα δεν λύνουμε τα προβλήματα του ΠΑΟΚ. Άλλο ζήτημα αν η ομάδα παίζει καλά και έχει απόδοση ή δεν έχει.
Κάθε μέρα στις εφημερίδες βλέπω να γίνεται θέμα για τους παίκτες της β' ομάδας. Πρωτοσέλιδα το βλέπω και αυτό δεν είναι σοβαρό. Άμα πάνε να δουν τις προπονήσεις ξέρουν ότι αυτά δεν είναι σοβαρά πράγματα. Είναι ψευτοδιλήμματα για τους φιλάθλους. Εγώ δεν έχω σκοπό να κοροϊδέψω τους φιλάθλους. Προτιμώ να φύγω πάρα να το κάνω. Δεν θα υπερασπιστώ πράγματα που δεν τα πιστεύω. Είμαι σε μια ηλικία και έχω μια σταδιοδρομία που δεν μπορώ να ασχολούμαι με αυτά. Συνεχίζω επειδή πιστεύω στον πρόεδρο και στο σχέδιο και επειδή πιστεύω ότι ο ΠΑΟΚ είναι μεγάλη ομάδα. Δεν είμαι άνεργος και συνεχίζω εδώ από ανάγκη. Αυτά είναι υπερβολές.
Πιστεύω ότι ο ΠΑΟΚ είναι μεγάλη ομάδα και λογω του μεγαλείου του αξίζει να συναγωνιστεί με Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό και ΑΕΚ για μια υψηλή θέση στο πρωτάθλημα. Έχει προϋποθέσεις για αυτό σαν ομάδα. Σαν σωματείο. Είναι μια επιταγή για την ομάδα αλλά θα πρέπει πρώτα να δημιουργήσουμε τις προϋποθέσεις για να μπορέσουμε να ανταπεξέλθουμε. Είναι μια επιταγή και απαίτηση τόσο των φιλάθλων όσο και δική σας. Και εσείς και οι φίλαθλοι βλέπετε τον ΠΑΟΚ σαν μια πολύ μεγάλη ομάδα αρά είναι φυσιολογική αυτή η απαίτηση. Αλλά πρέπει να υπάρχουν και οι συνθήκες. Δεν είναι μόνο η φανέλα του ΠΑΟΚ ή το γεγονός ότι παίζουμε σε μεγάλη ομάδα που μας μετατρέπει. Αυτό από μόνο του δεν αρκεί.
Αυτό που πρόσφερα αυτούς τους μήνες είναι η δουλειά μου που ξέρω ότι είναι καλή δουλειά και το να υπάρχει αληθινή αντίληψη αυτού που έχει ο ΠΑΟΚ. Να είστε σίγουροι ότι μετά από αυτό είτε μείνω είτε όχι, τίποτα δεν θα είναι το ίδιο και ο ΠΑΟΚ θα παρουσιάσει άλλο πρόσωπο. Πρέπει να λέμε και την αλήθεια μερικές φορές. Πρέπει να αναλαμβάνουμε το βάρος της ευθύνης και να λέμε την αλήθεια. Περνάμε χρόνια και σεζόν με την αυταπάτη ότι πάμε για πρωτάθλημα και μετά μένουμε με 20 βαθμούς διαφορά από τον πρώτο. Και είμαι σίγουρος ότι από αυτή την άποψη βοήθησα τον ΠΑΟΚ. Με το να λέω την αλήθεια. Είμαι σίγουρος ότι η πλειοψηφία των φιλάθλων ξέρει ότι έχω δίκιο. Αυτό δεν σημαίνει ότι τους αρέσει ο τρόπος που παίζει ο ΠΑΟΚ αυτή τη στιγμή αλλά ούτε και εμένα μου αρέσει.
Σχετικά με τον πρόσφατο αγώνα Ελλάδας-Πορτογαλίας, δεν ήταν έκπληξη το αποτέλεσμα. Αντιθέτως. Πριν από το παιχνίδι είχα πει ότι η Πορτογαλία πολύ δύσκολα θα κερδίσει την Ελλάδα. Και δεν το είπα επειδή θέλω να γίνω αρεστός σε κάποιον. Είναι αυτό που βλέπω στην πραγματικότητα. Η Ελλάδα είναι μια ομάδα που δύσκολα μπορεί να νικηθεί. Έχει δική της ταυτότητα και ξέρει τι επιθυμεί σε κάθε παιχνίδι. Είναι μια ομάδα που παίζει για να κερδίσει και να μην χάσει, κάθε φορά. Και από ότι βλέπω ο Ρεχάγκελ άλλαξε πολλά πράγματα στην ομάδα. Κάποτε όλοι λέγανε ότι ο Ρεχάγκελ θα έπρεπε να είχε φύγει και σήμερα τον βλέπουμε σαν θεό. Γιατί ήταν συνεπής σε αυτά που πίστευε και σήμερα βλέπουμε ότι είχε δίκιο. Σήμερα η Ελλάδα έχει διαμορφώσει μια ομάδα που δύσκολα χάνει. Ξέρει τι θέλει πάντα στον αγωνιστικό χώρο. Ποιες στιγμές να αμύνεται, ποιες να επιτίθεται, ελέγχει πλήρως το παιχνίδι και κάνει ότι πρέπει για να κερδίσει. Σε αντίθεση με την Πορτογαλία που δεν έχει τέτοια ομάδα αυτή τη στιγμή. Και αν δεν λύσει το πρόβλημα των μέσων δεν βλέπω μέλλον. Και το πρόβλημα δεν είναι μόνο του προπονητή. Και αυτό φάνηκε πολύ καθαρά σε αυτό το φιλικό. Οι μέσοι της Ελλάδας ήταν πολύ ισχυροί. Δηλαδή κατά τη γνώμη μου ήταν το παιχνίδι που η νίκη ήταν πιο σαφής από όλα όσα έπαιξαν οι δυο ομάδες μεταξύ τους. Όσοι είδαν το παιχνίδι είχαν καταλάβει από την πρώτη στιγμή ότι το παιχνίδι θα το κέρδιζε η Ελλάδα. Αν συνεχίσει έτσι η Ελλάδα θα έχει πολύ καλή θέση στο Euro, χωρίς να σημαίνει ότι θα είναι και πάλι πρωταθλήτρια. Έχει όλες τις προϋποθέσεις για να φτάσει σε μια πολύ καλή θέση. Όλοι οι παίκτες έχουν πολύ ισχυρό ομαδικό πνεύμα."
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από zolos Παρ 28 Μαρ 2008, 20:30

είμαι Γαύρος αλλά ένα έχω να πώ..ΑΘΗΝΑ ΓΑΜΗΜΕΝΗ, Ο ΠΑΟΚ ΔΕΝ ΠΕΘΑΙΝΕΙ !! cheers
zolos
zolos
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1149
Ηλικία : 38
Τόπος : Patra
Registration date : 04/03/2008

http://zolaras.wordpress.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από Tsouflidis Σαβ 29 Μαρ 2008, 04:55

i dont understad but Olympiakos are shit

PAOK RULES!

GAVROI MALAKES! Very Happy
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από Tsouflidis Τρι 01 Απρ 2008, 09:15

if we win next 3 games and make play-offs. i will say he is a good coach. if not. he is not a good coach.
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από Tsouflidis Σαβ 05 Απρ 2008, 10:13

<tr><tr>
Η Συνέντευξη Τύπου του F.Santos


Ολοκληρώθηκε η καθιερωμένη συνέντευξη τύπου του F. Santos, που μίλησε για το προσεχές παιχνίδι με τον Λεβαδειακό και απάντησε στις ερωτήσεις των δημοσιογράφων. Αναλυτικά η συνέντευξη:
"Το κίνητρο για τον συγκεκριμένο αγώνα είναι, όπως τονίζω πάντα, είναι να εκπροσωπήσει τον ΠΑΟΚ. Είμαστε επαγγελματίες και επωμιζόμαστε μεγάλη ευθύνη, άρα πρέπει να αντιμετωπίσουμε αυτό το παιχνίδι όπως οποιοδήποτε άλλο, σαν ένα πολύ σοβαρό παιχνίδι που πρέπει να κερδίσουμε τους 3 βαθμούς. Πρέπει να επιδείξουμε σοβαρότητα. Είναι υποχρέωση μας αυτό. Εκπροσωπούμε μια μεγάλη ομάδα και έχουμε υποχρέωση να δώσουμε τον καλύτερο εαυτό σε όλα τα παιχνίδια
Ο Βερόν είναι διαθέσιμος για την αποστολή. Χτες προπονήθηκε και σήμερα επίσης και θα αποφασίσουμε αν θα παίξει η όχι.
Αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να συγκεντρωθούμε εμείς. Τα παιχνίδια παίζονται μέσα στον αγωνιστικό χώρο άρα δεν θα αφήσω άλλα γεγονότα να μας επηρεάσουν. Είναι σημαντικό παιχνίδι και εκεί πρέπει να εστιάσουμε την σκέψη μας.
Δεν γνωρίζω πολλές περιπτώσεις τραυματισμών. Τώρα υπάρχουν απουσίες λόγω ποινών και καρτών. Αλλά θα κατεβάσω μια ενδεκάδα που κατά την γνώμη μου είναι ικανή να ανταποκριθεί σε αυτό που περιμένουμε. Και φυσικά δεν θα είναι πολύ μακριά από την απόδοση του τελευταίου παιχνιδιού. Υπάρχουν περιπτώσεις τιμωρημένων πως ο Salmon και ο Sznaucner αλλά πιστεύω στους παίκτες μου και πιστεύω ότι αυτοί που θα μπουν στον αγωνιστικό χώρο θα παίξουν όσο το δυνατόν καλυτέρα.
Το ζήτημα της διαμόρφωσης του ρόστερ για την επόμενη σεζόν θα συζητηθεί στον κατάλληλο χώρο και την κατάλληλη στιγμή. Οι αποφάσεις λαμβάνονται από εμένα και από τον Πρόεδρο και κατόπιν τούτου θα πούμε ποιοι θα μείνουν και ποιοι θα φύγουν. Ποιοι ενδεχομένως να έρθουν είναι μια βαθύτερη εργασία. Δεν μπορεί να αντιμετωπίζεται με αυτό τον τρόπο.
Δεν πιστεύω ότι είναι η ενδεδειγμένη στιγμή για να μιλήσουμε για αυτά τα θέματα. Κατά την γνώμη μου δεν είναι θέματα που πρέπει να βγουν σε δημόσια συζήτηση. Είναι σοβαρά ζητήματα που έχουν να κάνουν με πρόσωπα και με την δομή του σωματείου και πρέπει να αντιμετωπίζονται με προσοχή όπως τους αξίζει. Βεβαίως θα πάρουμε τις αποφάσεις που κρίνουμε πιο σωστές.
Δεν υπάρχουν δικές μου δηλώσεις σε καμιά εφημερίδα. Άρα δικές μου δηλώσεις δεν φιλοξενούνται σε εφημερίδες. Μιλώ με τους παίκτες κάθε μέρα. Το έχω τονίσει ότι το ρόστερ δεν θα συγκροτηθεί επειδή οι εφημερίδες γράφουν αυτό ή κάποιος δήλωσε το άλλο. Το ρόστερ για την επόμενη σεζόν θα καθοριστεί με τα δικά μου κριτήρια και σύμφωνα με το πνεύμα που πιστεύω ότι πρέπει να είναι για την επόμενη σεζόν και όχι σύμφωνα με πιέσεις κάποιων. Εμένα δεν με επηρεάζουν οι πιέσεις. O πρόεδρος φυσικά και αποφασίζει αφού είναι αυτός που στα οικονομικά ζητήματα παίρνει τις αποφάσεις. Μαζί έχουμε καταλήξει στο κριτήριο για το τι επιθυμούμε για τον ΠΑΟΚ την επόμενη σεζόν. Και το έχω τονίσει ότι επιθυμούμε έναν ΠΑΟΚ που να διεκδικεί σαφώς θέση στο κύπελλο UEFA. Άρα πρέπει να συγκροτήσουμε ένα ρόστερ που να έχει χαρακτηριστικά νικητή. Με αυτή τη λογική και αυτό το στόχο θα πάρουμε τις συγκεκριμένες αποφάσεις.
Περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει στις 3 αυτές αγωνιστικές τις όποιες θεωρώ πολύ σημαντικές. Δηλαδή ποιο είναι το κίνητρο και η νοοτροπία της ομάδας σε αυτές τις αγωνιστικές μιας και δεν υπάρχει πια κανένας άλλος στόχος, υπάρχει όμως ο στόχος που είναι να παίξει καλά η ομάδα και να κερδίσει. Οπότε θα διαπιστώσουμε ποιος είναι σε θέση να υπηρετήσει σωστά τον ΠΑΟΚ.
Είναι πολύ σημαντικό να δούμε τον χαρακτήρα του παίκτη όταν παίζει. Η ομάδα μας πρέπει να υπηρετεί τον ΠΑΟΚ κανέναν άλλον, μόνο τον ΠΑΟΚ. Άρα πρέπει να μπαίνουμε στο γήπεδο με την αποφασιστικότητα αυτού που θέλει να υπηρετήσει τον ΠΑΟΚ.
Απομένει ένα παιχνίδι που θα γίνει στην Τούμπα με τους δικούς μας οπαδούς και είναι το τελευταίο εντός έδρας της σεζόν. Σεβόμαστε πολύ τους οπαδούς μας και θέλουμε να έχουμε όλους τους παίκτες διαθέσιμους σε αυτό το παιχνίδι να παίξουν μπροστά τους.
Αυτή τη περίοδο θα ακουστούν πολλά ονόματα αλλά το έχω τονίσει ότι δεν επηρεάζομαι από τέτοιου είδους πιέσεις και συζητήσεις. Ήδη έχουμε καταρτίσει έναν κατάλογο μαζί με τον Πρόεδρο και τον Βρύζα για το τι επιθυμούμε και τι χρειαζόμαστε. Πρώτα θα τα επεξεργαστούμε, θα πάρουμε αποφάσεις και μετά θα τα παρουσιάσουμε. Μόλις ληφθούν οι τελικές αποφάσεις για το ρόστερ προφανώς και θα ανακοινώσουμε την σύνθεση του.
Αυτά λένε οι εφημερίδες. Εγώ δεν είπα τίποτα ως τώρα. Προφανώς ξέρουμε ότι θα είναι δύσκολο παιχνίδι αλλά αν επιδείξουμε την αυτοσυγκέντρωση που δείξαμε στο τελευταίο παιχνίδι και κατεβούμε στο γήπεδο με θέληση και αποφασιστικότητα, πιστεύω ότι θα έχουμε την δυνατότητα να κερδίσουμε το παιχνίδι. Και αυτό επιθυμούμε".
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από Tsouflidis Σαβ 12 Απρ 2008, 01:33

<tr><tr>
Η Συνέντευξη Τύπου του F.Santos

Σάντος 2008041113384197
Ολοκληρώθηκε η συνέντευξη τύπου του Fernando Santos ενόψει του αγώνα με την ΑΕΚ. Αναλυτικά οι τοποθετήσεις του προπονητή του ΠΑΟΚ:
Το κυριότερο κίνητρο είναι να κερδίσει μια ομάδα το παιχνίδι και αυτή την ευθύνη επωμίζονται οι επαγγελματίες. Πρέπει να επιθυμούν την νίκη σε όλα τα παιχνίδια και σε αυτό συγκεκριμένα το παιχνίδι υπάρχει κίνητρο και από τις 2 ομάδες. Προφανώς η ΑΕΚ έχει ένα προφανές κίνητρο. Ο ΠΑΟΚ έχει το κίνητρο ότι είναι το τελευταίο ματς στην Τούμπα και επιθυμεί στα μάτια των φιλάθλων να τελειώσει καλά την σεζόν. Σε όλη τη διάρκεια της σεζόν οι φίλαθλοι ήταν υπέροχοι και υποστήριζαν την ομάδα και προφανώς αναμένουν από την ομάδα στο τελευταίο παιχνίδι στην έδρα μας, να παίξει καλά και να τους δώσει μια νίκη. Έχουμε το κίνητρο να νικήσουμε, προφανώς για να χαροποιήσουμε τους φιλάθλους.
Δεν είναι πρόσθετη ευθύνη που επωμίζεται ο ΠΑΟΚ, είναι βασικό κίνητρο το να παίξει καλά μπροστά σε αυτό το κοινό, γιατί αυτό το κοινό αξίζει τα πάντα. Κατά τα αλλά είσαι επαγγελματίας και έχεις υποχρέωση σε όλα τα παιχνίδια να δίνεις το 100%. Δεν πρέπει να μας απασχολεί το θέμα ότι παίζεται το πρωτάθλημα. Έχουμε μπροστά μας έναν αντίπαλο και πρέπει να εστιάσουμε το παιχνίδι μας και την προσοχή μας στο να κερδίσουμε.
Η σταδιοδρομία μου είναι 24 χρόνια. Υπάρχουν 2 πράγματα που όλοι γνωρίζουν για μένα. Η εντιμότητα μου και το επαγγελματικό μου πνεύμα, άρα δεν αξίζει καν να απαντήσω σε κακόβουλα σχόλια.
Η απόφαση του Γεωργιάδη είναι μια απόφαση ενός μεγάλου παίκτη την οποία και σέβομαι. Είναι ένας ποδοσφαιριστής με λάμπρη σταδιοδρομία. Κατέκτησε πολλούς τίτλους είτε με ομάδες είτε με την Εθνική, άρα όλος ο κόσμος του ποδοσφαίρου στην Ελλάδα αναγνωρίζει την πρόσφορα του. Και εγώ ο ίδιος. Αλλά πρόκειται για μια απόφαση που σέβομαι και είναι μια απόφαση που έχει ληφθεί. Και νομίζω ότι όλοι οι μεγάλοι παίκτες σαν τον Γεωργιάδη πρέπει να τελειώνουν σωστά την καριέρα τους.
Το ζήτημα είναι ότι οι παίκτες και ειδικά οι πολύ καλοί παίκτες πρέπει να συνειδητοποιούν μέχρι που μπορούν να φτάσουν και που είναι τα όρια τους και δεν πρέπει να σέρνονται στους αγωνιστικούς χώρους.
Αναμένω, ελπίζω και πιστεύω πως θα είμαστε διαφορετικοί και καλύτεροι από το παιχνίδι με το Λεβαδειακό. Και έχω τονίσει κάτι που είναι θεμελιώδους σημασίας. Ο σεβασμός στους φίλαθλους. Έχουμε την υποχρέωση να παλέψουμε 200% σε αυτόν τον αγώνα προς σεβασμό στους φιλάθλους.
Δεν θα μιλήσω με ονόματα για τον σχεδιασμό μας για του χρόνου. Αυτό είναι ένα θέμα μεταξύ εμού του πρόεδρου και του Βρύζα. Αν κρίνει ο πρόεδρος ότι πρέπει να μιλήσω, θα μιλήσω.
Υπέβαλλα έναν κατάλογο προτεραιοτήτων, κατά τη γνώμη μου, με κριτήριο τα ειδικά χαρακτηριστικά των παικτών και της θέσης και προφανώς μέσα σε αυτό το πλαίσιο πρότεινα και κάποια ονόματα που καλύπτουν αυτά τα χαρακτηριστικά. Θα χρησιμοποιήσουμε αυτά τα ονόματα, και κάποια ονόματα για τα οποία έχουμε πληροφορίες. Θα ζυγίσουμε τα πάντα και από οικονομική άποψη για να πάρουμε τις σωστές αποφάσεις και αυτή είναι μια δουλειά που ο Βρύζας την κάνει πολύ σωστά και δεν αμφιβάλλω ότι από κοινού θα κάνουμε πολύ καλή δουλειά και θα φέρουμε πολύ σωστά αποτελέσματα.
Καταρχήν, η βασική μας επιλογή είναι να μην πάρουμε δανεικούς. Αν δεν ανταπεξέλθουμε οικονομικά στο να μην χρειαστεί να έχουμε δανεικούς και αναγκαστούμε να έχουμε 1-2, την κατάλληλη στιγμή θα πρέπει να λάβουμε υπόψη αυτό το ενδεχόμενο. Αλλά θέλουμε παίκτες που να ανήκουν στον ΠΑΟΚ.
Το Euro δεν επηρεάζει την διαμόρφωση του ροστερ. Δηλαδή ένας ή δύο παίκτες μπορεί να παίζουν στο Euro. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να καθοριστεί το ροστερ. Αυτό που ελπίζω και επιθυμώ είναι πριν ξεκινήσει η σεζόν, 1 Ιούλιου να είναι ήδη διαμορφωμένο το ροστερ. Οι 2 αυτοί μήνες έχουν καθοριστική σημασία για να δημιουργήσουμε μια ομάδα, μια οικογένεια. Και μπροστά μας έχουμε πολύ σημαντική δουλειά. Να δημιουργήσουμε μια οικογένεια, πολύ δυνατά αποδυτήρια και την ίδια στιγμή να δημιουργήσουμε και το πνεύμα την φιλοσοφία και το μοντέλο παιχνιδιού του ΠΑΟΚ, όπου όλοι θα γνωρίζουμε ποιοί είναι οι στόχοι του ΠΑΟΚ. Αν θέλουμε να διεκδικήσουμε μια από τις πρώτες τέσσερις θέσεις, είναι πολύ σημαντικό τους επομένους 2 μήνες να είναι όλοι προετοιμασμένοι για να επιδιώξουμε αυτό το στόχο
”.
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από Tsouflidis Σαβ 12 Απρ 2008, 01:53

Σάντος για ματς και μεταγραφές...
Σάντος Santoss

"Την Κυριακή οφείλουμε να νικήσουμε την ΑΕΚ για να ικανοποιήσουμε τον κόσμο μας. Είναι το τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι για φέτος και θέλουμε να κλείσουμε νικηφόρα τη σεζόν. Είμαι 24 χρόνια προπονητής και κανείς δεν μπορεί να αμφισβητήσει την εντιμότητά μου. Ο Γεωργιάδης είναι ένας μεγάλος ποδοσφαιριστής, με μεγάλη καριέρα στον ΠΑΟΚ και την εθνική.
Το αν θα αναλάβει ένα άλλο πόστο στην ομάδα, είναι ένα ανοιχτό θέμα, που θα συζητήσουμε. Μπορεί να προσφέρει.
Πρότεινα έναν κατάλογο προτεραιοτήτων με ανάλυση στα χαρακτηριστικά.
Μέσα σε αυτό το πλαίσιο πρότεινα κάποια ονόματα που καλύπτουν αυτά τα χαρακτηριστικά, θα χρησιμοποιήσουμε τα ονόματα και τις πληροφορίες. Θα δούμε τα υπέρ και τα κατά, από κάθε άποψη, και από οικονομική, για να πάρουμε τις δέουσες αποφάσεις. Είναι μια δουλειά που ο Βρύζας την κάνει πολύ σωστά.
Δεν έχω καμία αμφιβολία ότι θα κάνουμε καλή δουλειά από κοινού. Δεν έχουμε σε προτεραιότητα να έχουμε δανεικούς παίκτες. Αν δεν αντεπεξέλθουμε οικονομικά και χρειαστεί να έχουμε, την κατάλληλη στιγμή θα λάβουμε υπόψη αυτήν την προοπτική. Αλλά καταρχήν θέλουμε παίκτες που να ανήκουν στον ΠΑΟΚ. Την 1η Ιουλίου, που αρχίζει η προετοιμασία, θέλω να έχω το ρόστερ ολοκληρωμένο.
Οι δύο αυτοί μήνες έχουν καθοριστική σημασία για να δημιουργήσουμε μια ομάδα. Έχουμε μπροστά μας πολύ σημαντική δουλειά, να δημιουργήσουμε μια οικογένεια, μια ομάδα πολύ ισχυρή, και την ίδια στιγμή έχει μεγάλη σημασία να δημιουργήσουμε το πνεύμα και τη φιλοσοφία παιχνιδιού, όπου όλοι θα γνωρίζουμε τι προσδοκάμε και ποιος είναι ο στόχος του ΠΑΟΚ.
Αν αναλάβουμε την ευθύνη να διεκδικήσουμε θέση στους πρώτους τέσσερις της βαθμολογίας, θα πρέπει όλοι να επωμιστούμε την ευθύνη για να πετύχουμε αυτό το στόχο".
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από Tsouflidis Τρι 15 Απρ 2008, 15:01

Εξελίξεις στο θέμα προπονητή;


Την στιγμή που κάνει περίεργες δηλώσεις σε πορτογαλικά ΜΜΕ ο Σάντος
Υπέβαλε παραίτηση

η οποία δεν έγινε αρχικά δεκτή...


Σάντος Santos


Την παραίτηση του από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ υπέβαλε ο Φερνάντο Σάντος αλλά δεν έγινε δεκτή από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ σύμφωνα με τα ελληνικά ΜΜΕ

Συγκεκριμένα o Φερνάντο Σάντος ανέφερε: «Αν πιστεύετε ότι εγώ είμαι το πρόβλημα και αν αποφασίσετε ότι πρέπει να αλλάξετε προπονητή, εγώ είμαι αποφασισμένος να αποχωρήσω. Δεν πρόκειται να τεθεί κανένα άλλο θέμα από την πλευρά μου, αρκεί εσείς να μου πείτε τώρα ότι δεν μπορούμε να συνεχίσουμε»

Ζαγοράκης και Βρύζας δεν θέλουν να φύγει από την ομάδα ο Πορτογάλος. Του ανέφεραν συγκεκριμένα: «Ότι και να έγινε φέτος, ο, τι και να γίνει την Κυριακή στη Λάρισα, προπονητής και τη νέα σεζόν θα είναι ο Σάντος».

Όμως στην Πορτογαλία ο Σάντος έκανε πολύ περίεργες δηλώσεις! Διαβάστε:

«Αυτή την στιγμή μπορώ να πω ότι μένω στον ΠΑΟΚ, αν και ξέρω ότι το μπάτζετ μας θα είναι πολύ μικρότερο από αυτό του Παναθηναϊκού, του Ολυμπιακού και της ΑΕΚ. Αν μου εγγυηθεί ο πρόεδρος ότι θα υπάρχουν οι συνθήκες να παλέψουμε για μια από τις τέσσερις πρώτες θέσεις, τότε δεν θα φύγω. Αν δεν εγγυηθούν ένα τέτοιο μπάτζετ, τότε μπορεί και να φύγω. Πιστεύω όμως ότι θα το εγγυηθούν…», αυτό δήλωσε ο προπονητής του ΠΑΟΚ, Φερνάντο Σάντος μιλώντας στον ραδιοφωνικό σταθμό της Πορτογαλίας, «Ρενεσάνσε».

Σίγουρα θα υπάρξουν και νέες εξελίξεις...
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από Tsouflidis Παρ 02 Μάης 2008, 09:03

Santos fears for his future in Greece


Former Benfica boss comes under contestation at PAOK

Σάντος FernandoSantos20070214
PAOK FC manager Fernando Santos has admitted that he may not be in charge of the Greek club next season, despite having two years left on his contract at the Toumba Stadium.

Santos returned to Greek football, where he had previously enjoyed success with AEK Athens, in September, signing a three-year contract with PAOK. However, things have not gone well for the club from Thessaloniki under the Portuguese.

PAOK currently sit 10th in the sixteen-team Super League, having won just one of their last eight matches, with a 32-point gap between themselves and leaders Olympiakos. Santos’ men are also one of the lowest scorers in the league, with just 26 goals – the same as bottom placed Apollon Kalamaria.

The situation lead to an unpleasant incident at the weekend, following a 4-0 defeat to AEK Athens, when a group of fans managed to force their way into the post-match press conference, meaning Santos and the players had to remain in the dressing room.

Frustrating time


“The supporters demonstrated their discontent, but this happens everywhere,” Santos said. “PAOK is a big club, but it has been 24 years since they won a title. It is frustrating, especially for the fans, who direct their frustration at the manager of the team.”

On his future, the former Benfica boss explained that he was willing to continue at the helm next season, but only if he is given reassurances from the club that they maintain the same ambitions of breaking into the top four.

“If the foundations are maintained and we can get a strong squad base then we will aim, as we have said, for the top four places. If this happens, I will certainly stay. But if the president of the club feels this is not possible, then I must leave,” said the 53-year-old.

PAOK, who finished 6th last season, travel to AE Larisa at the weekend in their final match of a forgettable campaign. Santos’ men can still finish anywhere between 8th and 11th place.
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σάντος Empty Απ: Σάντος

Δημοσίευση από Tsouflidis Πεμ 28 Αυγ 2008, 07:21

Η συνέντευξη τύπου του προπονητή της ομάδας Fernando Santos ενόψει της πρεμιέρας του πρωταθλήματος, θα διεξαχθεί την Πέμπτη, 28.Αυγ.2008 και ώρα 11:30 στην Αίθουσα Συνεντεύξεων του γηπέδου της Τούμπας.
Tsouflidis
Tsouflidis
Δ` ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 259
Registration date : 28/03/2008

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης