Dokari.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
LIVESCORE
Ketsbaia.com
BLOG THERAPY
DOKARI TV
150x600 F1 scuderia
ΧΟΡΗΓΟΙ
XOΡΗΓΟΙ
Πρόσφατα Θέματα
» STRATEGY-BETS(Mporeite Na boithisete?)
ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ EmptyΤετ 07 Ιουλ 2010, 23:29 από googlino

» Άλλη μία ΚΑΛΗ πρόταση
ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ EmptyΤρι 08 Ιουν 2010, 00:04 από trilos021

» Παρελθόν ο "Μαραντόνα της Αλβανίας"!!
ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ EmptyΤρι 01 Σεπ 2009, 15:57 από apollonara

» Ετοιμη για το μπάμ η Ομόνοια;;
ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 20:04 από zolos

» Στα κίτρινα ο Σερτζιάο
ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:09 από mikez

» Εξετάζουν και Ζουράφσκι...
ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:07 από mikez

» Βόμβα με Λυμπερόπουλο!
ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:02 από mikez

» Ήρθε η ώρα να το σηκώσει η ΑΕΛ;
ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 00:42 από zolos

» Στην Ομόνοια «παίζει» και του Δάρλα!
ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ EmptyΠαρ 15 Μάης 2009, 11:14 από mikez


ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ Empty ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ

Δημοσίευση από green Παρ 11 Απρ 2008, 01:30

Την ήττα με 86-81 γνώρισε στο "Αλεξάνδρειο" η ΑΕΛ από τον Άρη Θεσσαλονίκης, σε ένα πολύ δυνατό φιλικό τεστ που έγινε με σκοπό την καλύτερη δυνατή προετοιμασία της Λεμεσιανής ομάδας ενόψει του FINAL4 που θα διεξαχθεί στο "Σπύρος Κυπριανού από τις 18 μέχρι τις 20 Απριλίου.

Τα δεκάλεπτα: 25-20, 54-48, 67-66, 86-81

ΑΡΗΣ: Τέρι 7 (1), Ουάσιγκτον 33 (1), Ράιτ 5 (1), Ηλιάδης 17 (1), Μπόισα 8 (1), Μότολα 11 (1), Μάσεϊ 5, Τσαλδάρης, Παντελιάδης.

ΑΕΛ: Λιάτσος 3, Ζαβορούεβ 9 (1), Άλεξιτς 11 (1), Μπουζιάν 5 (1), Ραντλ 14, Σουτσού 7 (1), Γούντγουορντ 19 (1), Ζιαβενί 13.

Οι δηλώσεις των πρωταγωνιστών:

Γκόρντον Χέρμπερτ: «Δεν είμαι πολύ χαρούμενος από την ένταση με την οποία παίξαμε στην άμυνα περίπου στην μισή χρονική διάρκεια του φιλικού δίνοντας την ευκαιρία στους αντιπάλους μας να πετύχουν πολλά εύκολα καλάθια. Η ΑΕΛ ήθελε περισσότερο να κερδίσει από ότι εμείς που περισσότερο αναζητούσαμε να γίνουμε καλύτεροι ως ομάδα μετά από αυτό το φιλικό.

Συγχαρητήρια στην ΑΕΛ γιατί είναι μια καλή ομάδα και μας βοήθησε σε αυτό το φιλικό να βγάλουμε κάποια χρήσιμα συμπεράσματα για την αγωνιστική μας κατάσταση. Μας δόθηκε μια καλή ευκαιρία να παίξουμε έναν αγώνα πέντε εναντίον πέντε και δεν κρύβω ότι θα ήθελα να παίζαμε και αύριο με την ΑΕΛ, αλλά δυστυχώς πρέπει να φύγουν».

Τσαρλς Μπάρτον: «Θέλαμε να παίξουμε όσο το δυνατόν καλύτερα μιας και έχουμε μπροστά μας το Final Four μιας ευρωπαϊκής διοργάνωσης, ενώ παράλληλα ο Άρης προετοιμάζεται για τα πλέι οφς του ελληνικού Πρωταθλήματος. Είμαι με τον Άρη και αυτό το ξέρουν όλοι. Δεν είναι κάτι κρυφό. Θέλω να κερδίζει κάθε χρόνο τα πάντα και πιστεύω ότι μπορούν να τελειώσουν πετυχημένα τη σεζόν. Πρέπει η ομάδα να παίξει και του χρόνου στην Ευρωλίγκα, κάτι που πιστεύω ότι είναι πολύ πιθανό. Έχω δει αρκετές από τις ελληνικές ομάδες και έχω σχηματίσει την εντύπωση ότι ο Άρης μπορεί να φτάσει μέχρι και τον τελικό του ελληνικού Πρωταθλήματος.

Αυτή είναι η πεποίθησή μου και σε καμία περίπτωση δεν θέλω να ασκήσω πίεση στον κόουτς Χέρμπερτ. Τα πάντα όμως μπορούν να συμβούν και δεν παύω να ελπίζω. Ο Άρης είναι μια γρήγορη ομάδα που διαθέτει ένα πολύ καλό προπονητικό επιτελείο. Εφόσον οι παίκτες της ομάδας ακούνε τους προπονητές τους τότε όλα θα πάνε καλά. Πάντως είναι διαφορετικό να βλέπεις τον ΑΡΗ από την τηλεόραση και αλλιώς από κοντά. Μου άρεσε πολύ ο Μπόισα που μας δημιούργησε πολλά προβλήματα μέσα στην ρακέτα, αλλά και ο Ουάσιγκτον διότι είναι πολύ γρήγορος.

Όσον αφορά την ομάδα μου θεωρώ ότι είμαστε ένα καλό σύνολο. Δεν είχαμε πολλές ευκαιρίες να προπονηθούμε όπως θα θέλαμε και τώρα είμαστε καλύτεροι από ότι πριν δύο-τρεις εβδομάδες. Ήταν γενικά ένα καλό παιχνίδι αυτό που δώσαμε με τον ΑΡΗ και θα μας βοηθήσει στην προσπάθειά μας να διεκδικήσουμε τον ευρωπαϊκό τίτλο».

Σάββας Ηλιάδης: «Είχαμε την ευκαιρία μέσα από το σημερινό φιλικό να δούμε αφενός σε τι αγωνιστική κατάσταση βρισκόμαστε και αφετέρου να διατηρηθούμε σε υψηλό επίπεδο με δεδομένο την διακοπή του Πρωταθλήματος λόγω του All Star Game. Χρειαζόμασταν ένα δυνατό παιχνίδι και η ΑΕ Λεμεσού ήταν ένας αξιόμαχος αντίπαλος που έδειξε ότι δεν έφτασε τυχαία στο Final Four της ευρωπαϊκής διοργάνωσης που μετέχει. Της ευχόμαστε ολόψυχα να φτάσει στην κατάκτηση του τίτλου».

Ντάριους Ουάσιγκτον: «Αυτήν την εβδομάδα έχουμε κενό από αγωνιστικές υποχρεώσεις και χρειαζόμασταν αυτό το φιλικό για να τρέξουμε λίγο, μια και έρχονται τα πλέι οφς. Θέλουμε να κερδίσουμε στους εναπομείναντες αγώνες πριν την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου και αυτό το φιλικό μας βοήθησε προκειμένου να διατηρηθούμε φρέσκοι και σε καλή κατάσταση. Το να παίζουμε εξάλλου μεταξύ μας στην προπόνηση είναι κάτι το φυσιολογικό.

Το να παίζουμε όμως κόντρα σε έναν αντίπαλο είναι διαφορετικό πράγμα. Η ΑΕ Λεμεσού είναι καλή ομάδα και αυτή η αναμέτρηση έμοιαζε περισσότερο με επίσημο αγώνα, παρά για έναν απλό φιλικό αγώνα. Η μόνη διαφορά είναι ότι η νίκη ή ήττα δεν μέτρησε, αλλά σε όλα τα υπόλοιπα ήταν σαν ένας επίσημος αγώνας. Λόγω και της απουσίας ορισμένων παικτών ήθελα να παίξω όσο καλύτερα μπορούσα, ενώ από αύριο θα προσπαθήσουμε και πάλι μέσα από τις προπονήσεις να γίνουμε ακόμη καλύτεροι ως ομάδα».

www.kerkida.net


Έχει επεξεργασθεί από τον/την green στις Παρ 11 Απρ 2008, 03:06, 1 φορά
green
green
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1707
Registration date : 05/03/2008

http://www.dokari.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ Empty Απ: ΦΙΛΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΛ

Δημοσίευση από mikez Παρ 11 Απρ 2008, 02:45

Όχι και από τον Αρούλη ρε ΑΕΛαρα Razz
mikez
mikez
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 2125
Registration date : 03/03/2008

http://www.dokari.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης