Δεν τα κατάφερε να σπάσει το αήττητο EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:07 από mikez

Δεν τα κατάφερε να σπάσει το αήττητο EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:02 από mikez

Δεν τα κατάφερε να σπάσει το αήττητο EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 00:42 από zolos

Δεν τα κατάφερε να σπάσει το αήττητο EmptyΠαρ 15 Μάης 2009, 11:14 από mikez

Δεν τα κατάφερε να σπάσει το αήττητο

3 απαντήσεις

Δεν τα κατάφερε να σπάσει το αήττητο Empty Δεν τα κατάφερε να σπάσει το αήττητο

Δημοσίευση από green Κυρ 13 Απρ 2008, 20:12

Λευκή ισοπαλία είχαμε στο Αντώνης Παπαδόπουλος στον αγώνα που ολοκλήρωσε την 3η αγωνιστική της β΄ φάσης του πρωταθλήματος για το α΄ γκρουπ μεταξύ της πρωταθλήτριας Ανόρθωσης και της Ομόνοιας.

Αρκετά δραστήρια και θαρραλέα μπήκε η Ομόνοια στο παιχνίδι και προσπάθησε να αιφνιδιάσει την Ανόρθωση με κάποιες καλές ευκαιρίες που έφτιαξε. Η πρώτη πολύ καλή ευκαιρία που έφτιαξε ήταν στο 11ο λεπτό όπου με διπλή προσπάθεια ο Καφού δεν μπόρεσε να κερδίσει τον Μπεκιάι, πρώτα με το κεφάλι και ακολούθως με πλασέ.

Η Ανόρθωση προσπάθησε να απαντήσει σε αυτό το καλό ξεκίνημα της Ομόνοιας, όμως, δεν έφτιαξε και τις μεγάλες ευκαιρίες που θα περίμεναν οι χιλιάδες φίλοι της ομάδας που γέμισαν τις κερκίδες του Αντώνης Παπαδόπουλος.

Η Ομόνοια συνέχεια να ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα και δημιούργησε τις προϋποθέσεις για το γκολ αλλά ούτε ο Καφού, ούτε ο Μοσελίν αλλά ούτε και ο Βατής με το πλασέ που έκανε σε θέση τετ α τετ με τον Μπεκιάι δεν κατάφεραν να στείλουν την μπάλα στα δίκτυα του Μπεκιάι.

Το 0-0 οδήγησε τις δύο ομάδες για την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Με την έναρξη του δεύτερου 45λεπτου οι δύο ομάδες ξεκίνησαν πιο δυνατά και θέλοντας να παίξουν ελεύθερα και ανοικτό ποδόσφαιρο ανεβοκατεβάζοντας την μπάλα στις δύο εστίες.

Η μεγάλη ευκαιρία χάθηκε για την Ανόρθωση στο 74ο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα έφθασε στον Κατσαβάκη ο οποίος κατάφερε να κάνει το πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή και να στείλει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

Στην συνέχεια ο Νεντίμ Τούτιτς φρέσκαρε την ομάδα του μεσοεπιθετικά με τον Μαρσελίνιο, όμως δεν κατάφερε να γίνει ιδιαίτερα επικίνδυνη όπως θα ήθελε για να πάρει την νίκη που θα της έδινε την ευκαιρία να ξεφύγει από την ΑΕΚ και να μειώσει την διαφορά βαθμών από το δεύτερο ΑΠΟΕΛ.

Η πολύ μεγάλη ευκαιρία για τους τριφυλλοφόρους χάθηκε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Βασκονσέλος εκτέλεσε το πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος μετά από ανατροπή που δέχθηκε από τον Μπεκιάι στέλνοντας την μπάλα να κτυπήσει στο δοκάρι του Αλβανού κήπερ και η ευκαιρία για να σπάσει το αήττητο της πρωταθλήτριας έκανε φτερά.

Κίτρινες κάρτες : Λάμπρου, Κατσαβάκης, Μπεκιάι – Ντομπρασίνοβιτς, Πλετς

ΑΝΟΡΘΩΣΗ : Μπεκιάι, Τριποτσέρης, Λάμπρου, Κατσαβάκης, Νικολάου, Σόσιν (46΄ Ντεγιάνοφ), Κόστα, Τσιταϊσβίλι (66΄ Φρούσος), Λαμπάν, Παναγή, Κωνσταντίνου

ΟΜΟΝΟΙΑ : Γιωργαλλίδης, Μάρης, Πλετς, Βασκονσέλος, Καφού, Ντομπρασίνοβιτς, Κασέκε, Γεωργίου (88΄ Θεοδότου), Μοσελίν (78΄ Μαρσελίνιο), Βατής (73΄ Μπα), Κακογιάννης