Dokari.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
LIVESCORE
Ketsbaia.com
BLOG THERAPY
DOKARI TV
150x600 F1 scuderia
ΧΟΡΗΓΟΙ
XOΡΗΓΟΙ
Πρόσφατα Θέματα
» STRATEGY-BETS(Mporeite Na boithisete?)
Μετανιωμένος EmptyΤετ 07 Ιουλ 2010, 23:29 από googlino

» Άλλη μία ΚΑΛΗ πρόταση
Μετανιωμένος EmptyΤρι 08 Ιουν 2010, 00:04 από trilos021

» Παρελθόν ο "Μαραντόνα της Αλβανίας"!!
Μετανιωμένος EmptyΤρι 01 Σεπ 2009, 15:57 από apollonara

» Ετοιμη για το μπάμ η Ομόνοια;;
Μετανιωμένος EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 20:04 από zolos

» Στα κίτρινα ο Σερτζιάο
Μετανιωμένος EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:09 από mikez

» Εξετάζουν και Ζουράφσκι...
Μετανιωμένος EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:07 από mikez

» Βόμβα με Λυμπερόπουλο!
Μετανιωμένος EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 19:02 από mikez

» Ήρθε η ώρα να το σηκώσει η ΑΕΛ;
Μετανιωμένος EmptyΤετ 20 Μάης 2009, 00:42 από zolos

» Στην Ομόνοια «παίζει» και του Δάρλα!
Μετανιωμένος EmptyΠαρ 15 Μάης 2009, 11:14 από mikez


Μετανιωμένος

Πήγαινε κάτω

Μετανιωμένος Empty Μετανιωμένος

Δημοσίευση από green Παρ 23 Μάης 2008, 14:30

Ο Valentino Rossi εμφανίστηκε «μερικώς» μετανιωμένος για την μη μετακίνηση του στη F1

Πολλές φορές μας έχει απασχολήσει η πιθανή μετακίνηση του Valentino Rossi στη Formula 1. Ο Ιταλός σε πρόσφατες δηλώσεις του εμφανίστηκε «λιγάκι» μετανιωμένος για τη απόφαση του να παραμείνει στο MotoGP και να μην δοκιμάσει την τύχη του στη F1. Ο «Γιατρός» έχει βρεθεί πολλές φορές στο κοκπιτ ενός μονοθεσίου και η τελευταία φορά έχει καταγραφεί στα τέλη του 2006, όταν τον κάλεσε η Ferrari να κάνει δοκιμές μαζί με τον Michael Schumacher. Τότε είχε γράψει καλούς χρόνους, κοντά στον Γερμανό θρύλο του αγωνίσματος, και η απορία του ήταν τι θα έκανε σε μια πλήρη χρονιά με ένα μονοθέσιο.

«Μετανιωμένος δεν είναι η κατάλληλη λέξη», ανέφερε ο Ιταλός superstar στην Affari Italiani. «Αλλά έχω λίγες τύψεις, διότι είμαι περίεργος για το πώς θα τα κατάφερνα εκεί. Τα πήγαινα καλά στις δοκιμές και ήταν πάντα το όνειρο μου να αγωνιστώ με Ferrari, αλλά εκείνη την στιγμή δεν ήμουν έτοιμος για το βήμα διότι ήμουν στην μέση της μοτοσικλετιστικής μου καριέρας. Το να οδηγείς ένα μονοθέσιο F1 είναι πολύ διασκεδαστικό. Είναι λιγότερο όχημα και περισσότερο αεροπλάνο, σου δίνει υπέροχη αίσθηση, αλλά για έναν μοτοσικλετιστή είναι περίεργο συναίσθημα να βάζεις τα πόδια σου σε μια μαύρη τρύπα».

Σε ερώτηση για το μέλλον του ο Rossi ήταν ξεκάθαρος. «Θέλω να τρέξω στο MotoGP για κάποιο καιρό ακόμη και μετά θα περάσω λίγο χρόνο με το πάθος μου, που είναι τα αυτοκίνητα. Ίσως να είναι τα ράλι ή μπορεί κάτι άλλο».

Να θυμίσουμε ότι ο Valentino Rossi έχει πάρει μέρος και σε αγώνα WRC με ένα Subaru Impreza και δεν είναι απίθανο μετά την καταπληκτική του καριέρα στο MotoGP να τον δούμε στο μπακετ ενός αγωνιστικού αυτοκινήτου ράλι. Πάντως το όνειρο της F1 είναι μάλλον μακρινό, όχι όμως και απίθανο.

msfree.gr
green
green
Admin

Αριθμός μηνυμάτων : 1707
Registration date : 05/03/2008

http://www.dokari.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης